سهم ناچيز استان اصفهان در صادرات لوازم خانگي/ در برندسازي ناموفق بوده ايم

سهم ناچيز استان اصفهان در صادرات لوازم خانگي/ در برندسازي ناموفق بوده ايم

1394/12/5 2581 0

سهم ناچيز استان اصفهان در صادرات لوازم خانگي/ در برندسازي ناموفق بوده ايم

دیگر زمان جنگ و حصر اقتصادی نیست که مردم به استفاده از هر کالایی راضی باشند بلکه اکنون زمان برداشته شدن تحریم ها و رقابت در بازارهای جهانی است و مشتری حق انتخاب دارد و به هر کالایی راضی نخواهد بود. بنابراین واحدهای تولیدی باید خودشان را با مشتریان منطبق کنند و به خدمات پس از فروش و کیفیت تولیدات خود...

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: صنعت لوازم خانگی یکی از صنایع بسیار مهم و درآمدزای کشورها است که در ایران نیز بیش از 50 سال سابقه دارد اما علی رغم سابقه و تنوع زیاد محصولات، متأسفانه توفیق چندانی در زمینه برندسازی حاصل نشده است.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، محمد مجیری در بازدید از نوزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی اصفهان و در نشست هم اندیشی با فعالان صنف لوازم خانگی اظهار داشت: متأسفانه سهم استان اصفهان در حوزه صادرات لوازم خانگی بسیار ناچیز است و این در حالی است که حدود 50 کارخانه لوازم خانگی در استان به تولید یخچال، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و اقلام با کیفیت این حوزه مشغول هستند.
وی ادامه داد: یک هزار و 275 واحد صنفی در بخش لوازم خانگی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند که 869 واحد صنفی آن توزیعی و 406 واحد خدمات فنی است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به این که در 10 ماهه سال جاری 167 میلیارد دلار لوازم خانگی از کشور صادر شده که سهم صادرات استان اصفهان سه میلیون دلار بوده است، بیان داشت: این رقم معادل 1.8 درصد سهم صادرات کشور و ناچیز است. همچنین از سوی دیگر حدود 387 میلیون دلار کالا وارد کشور شده که 61 هزار دلار آن متعلق به استان اصفهان بوده است.
مجیری اضافه کرد: به نظر می رسد تولیدکنندگان استان در زمینه لوازم خانگی سبک، بیشتر موفق بوده اند..
وی تصریح کرد:  باید در نظر داشت دیگر زمان جنگ و حصر اقتصادی نیست که مردم به استفاده از هر کالایی راضی باشند بلکه اکنون زمان برداشته شدن تحریم ها و رقابت در بازارهای جهانی است و مشتری حق انتخاب دارد و به هر کالایی راضی نخواهد بود. بنابراین واحدهای تولیدی باید خودشان را با مشتریان منطبق کنند و به خدمات پس از فروش و کیفیت تولیدات خود اهمیتی ویژه دهند. چراکه در غیر این صورت مشتری خیلی راحت به سوی خرید برندهای خارجی می رود.
گفتنی است نوزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی اصفهان تا 9 اسفند از ساعت 15 تا 22 در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برپا است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر